ایستگاه تحقیقاتی

ایستگاه تحقیقاتی

ایستگاه اصلاح نژاد گوسفند افشاری قره چریان
گوسفند افشاری یکی از سه نژاد سنگین وزن ایران و بهترین گوسفند نژاد گوشتی و شیری کشور است. این نژاد از نظر پراکنش در وسعتی قریب به ۲۰۰۰۰ کیلومتر مربع در بین استان های زنجان و قسمتی از استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و کردستان پراکنده شده است. بیشترین جمعیت گوسفند افشاری با بیش از ۶۵۰۰۰۰ راس و بیشترین منطقه پراکنش این نژاد متعلق به استان زنجان است (۶۵ درصد گوسفندان موجود در استان).
تحقیقات در زمینه اصلاح نژاد گوسفند افشاری در استان زنجان قدمتی ۳۰ساله دارد. ایستگاه تحقیقات گوسفند افشاری قره چریان محل اجرای تعداد ۸ فقره طرح تحقیقاتی در زمینه های مختلف بوده است. این ایستگاه دارای دو باب سالن پرورشی با مساحتی بالغ بر ۹۰۰ متر مربع همراه با بهاربند به همراه ساختمان های اداری، نگهبانی، هانگار علوفه و انبار دان می باشد.
مشخصات عمومی:
ایستگاه پخش سیلاب سهرین- قره چریان در دشتی با همین نام قرار گرفته است. این دشت با مساحتی در حدود ۱۵۰۰۰ هکتار در شمال غربی ایران و در محذوذه ای بین عرض های جغرافیایی ´۴۸°۳۵ الی ´۵۰°۳۶ و طول جغرافیایی ´۱۵°۴۸ الی ´۲۶°۴۸ در شمال غربی شهر زنجان و با فاصله ۳۰ کیلومتری ار آن قرار دارد. حداکثر ارتفاع دشت ۱۹۰۰ و حداثل آن ۱۴۵۰ متر از سطح دریا می باشد. اقلیم منطقه از نوع نیمه خشک بوده و میزان بارندگی متوسط سالانه منطقه بین ۳۰۰ تا ۳۵۰ میلی متر متغیر می باشد.
سال تاسیس: ۱۳۷۵
مساحت ایستگاه: ۶۲۹۴/۴۱۳ هکتار
مساحت عرصه پخش سیلاب: ۲۳۳ هکتار


نظرات "ایستگاه تحقیقاتی"

 • رضاقلی

  با سلام خسته نباشید من اقدام به ساخت جایگاه کردم در حدود هفناد وپنج راسی د ر مرحله خریددام هستم لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
 • محمد

  باسلام وخسته نباشید خدمت شما وهمکاران پرتلاشتان
  بنده قصد راه اندازی پرواربندی گوسفند ۱۰۰راسی رو دارم اگر امکانش هست قیمت فروش قوچ ومیشهای اصلاح ژنتیک شده افشاری رو برای برآورد هزینه اولیه راه اندازی ایمیل بفرمایید.
  باسپاس فراوان از شما عزیزان

  پاسخ
 • ناشناس

  سلام
  تو رو خدا مواظب باشید دوستان خیلی توی این قضیه کلاهبرداری میشه
  مخصوصا توی قضیه هترو و همو

  پاسخ
  • admin

   سلام دوست عزیز. بهتره از مکانهای معتبر تهیه شود. حتما قبل از انجام معامله و تسویه حساب با فروشنده نمونه خون دامهارو جهت تشخیص ژن به ازمایشگاه معتبر ارسال کنید. میتوانید جهت تشخیص ژن با اقای مهندس جدیدی تماس بگیرید.
   ۰۹۱۲۸۴۲۷۱۴۷

   پاسخ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.